لمینت دندان و دندان پزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی با بهبود و زیبا سازی دندان ها و لثه این امکان را فراهم میکند که لبخند زیباتری داشته باشیم و در نتیجه صورت زیباتری داشته باشیم

زیبایی دندان جزء ۳ فاکتور اصلی در زیبایی فرد میباشد .شاید بسیاری از افراد دقت نکرده باشند که لبخند نزدن ، عبوس بودن ،کم حرف زدن ، افتادگی لب ها و بسیاری از عدم تقارن های صورتشان بواسطه ی عدم اعتماد به نفس است که به خاطر دندان های نا مرتب یا لثه نا زیبا است.

دندانپزشکی زیبایی با بهبود و زیبا سازی دندان ها و لثه این امکان را فراهم میکند که راحت تر و زیبا تر لبخند بزنیم. در سالیان پیش ترمیمهای دندانپزشکی با آلیاژی از جیوه صورت می گرفت که علاوه بر مناسب نبودن عنصر جیوه برای بدن، شکل نا خوشایندی به پر کردگی های دندانی دارد و برای مرتب کردن دندان های فرد تنها ارتودنسی های دراز مدت چند ساله راه چاره بود و البته برای درمان تغییر رنگهای ناخوشایند دندانی راهی وجود نداشت . امروزه دندانپزشکی زیبایی تحولی در تمام این موارد ایجاد کرده است .

ورود کامپوزیت ها و پرسلن ها که که مواد کاملا همرنگ دندان هستند و هر دو خصوصییت زیبایی و کاربری را بصورت فوق العاده ای برای دندان ها ایجاد میکند و با گذشت زمان و بهبود مواد و روش ها ، دیگر از تراشهای دندانی عمیق خبری نیست و تمام درمان ها با حد اقل تراش های ممکن انجام می پزیرد و نگرانی دندانپزشک و بیمار را برای از میان برداشتن بافتهای دندانی کاملا بر طرف ساخته است .

فیلم لمینیت دندان 

در ادامه فیلم لمینیت زیبایی دندان در کلینیک دندانپزشکی تبسم مهر را مشاهده کنید.

درمان های اصلی که در دندانپزشکی زیبایی انجام می پذیرند عبارتند از :

مرتب کردن دندان ها

به غیر از نا مرتب بودن های شدید که تنها با درمان ارتودنسی امکانپذیر است در موارد جزئی تر مرتب کردن دندان ها از وظایف دندانپزشکی زیبایی است که با روش های نوین و مواد جدید دندانی به ۲ صورت کامپوزیت لمینیت و پرسلن لمینیت انجام میشود که در این موارد میزان تراش دندانها بین۳/۰ میلیمتر تا ۸/۰ میباشد و با کمترین تراش بیشترین زیبایی ایجاد میشود .

بهبود رنگ دندان ها

در مواردی که تغییر رنگ به خاطر رنگدانه های دندانی باشد پس از جرم گیری و بلیچینگ ، سفیدی دندان ها و بهبود رنگ حاصل میشود. در مواردی که به خاطر پر کردگی های قدیمی یا درمان های ریشه تغییر رنگ ایجاد شده است می توان از درمان های دیگری مثل لمینیت ها نیز استفاده کرد .

اصلاح طرح لبخند

این درمان شامل مراحل متعددی است مانند بررسی نسبت های صورت فرد و اندازها ی دندانی ، مرتب کردن و بهبود شکل ورنگ دندان ها و بهبود شکل لثه. امروزه با تکنیک های جدید دندانپزشکی این درمان به بهترین و ساده ترین شکل های ممکن انجام میشود

تصحیح شکل دندان

در بسیاری از موارد این لثه ها هستند که باعث ایجاد لبخند های نازیبا میشوند ، لثه های بلند یا بر آمده که سطوح دندان را بیش از حد پوشانده اند شکل نا خوشایندی ایجاد می کنند که با جراحی های بسیار ساده بهبود شکل در زمان کوتاهی حاصل میشود .

توضیح دندانپزشکی زیبایی

دندانپزشکی زیبایی شاخه ای از دندانپزشکی است که به زیبایی توجه ویژه دارد ولی همواره مهمترین اصول درمانی بهبود عملکرد دندانها و حفظ نسوج دندانی است به همین خاطر هیچگاه در یک درمان مسئولانه کاربرد و نگهداری دندان ها ،قربانی ایجاد زیبائی نخواهد شد لذا درمان های بی محابا و غیر محتاطانه کاملا رد شده است . دندانپزشکی زیبایی ترکیبی است از کلیه درمان های دندانپزشکی شامل ترمیمی ،درمان لثه، ارتودنسی و پروتز های دندانی که در کنار هم بهترین نتیجه را از لحاظ کاربرد و زیبایی برای فرد ایجاد میکنند.